Menü Kapat

Ankara Mutfak Dekorasyon Fikirleri

Mutfak genellikle bir evin kalbi olarak adlandırılır. Başka bir deyişle, iyi bir mutfak, işlevsellikten daha fazlasıdır, sanattır; Doğru süslemeler, bir mutfağı sıcak ve misafirperver ya da serin ve modern hissettirebilir. İşlevselliğini estetik zevklerinizle doğru bir şekilde harmanlayarak, sizde gerçekten uygun bir mutfak yaratabilirsiniz. Bunu söylerken işlevseliği ikinci plana atmıyoruz. Elbette işlevsellik birinci sıradadır. Düzgün çalışmayan bir mutfak, sadece güzel görünmek için evinize değer katamaz! Fakat sanat ve uyum da bir o kadar önemlidir.

Mutfak dekorasyonunuzu değiştirmeye karar verdiğinizde, bunun hakkında bir fikriniz olması önemlidir, bu yüzden web sitemizdeki ilham veren tasarımları ve uygulamaları inceleyin. Retina Falez Mutfak tasarımcılarımız bu konuda size yardımcı olacaklardır. Ücretsiz danışmanlık için telefon ile randevu alın.

Mutfak Süslemelerinin Şekilleri ve Boyutları

Bir mutfak dekorasyonu söz konusu olduğunda, en iyi fikir mümkün olduğu kadar mutfağı homojen hale getirmek ve mutfağın tamamında uyum yaratmaktır. Ankastreler, zemin, duvarlar ve mobilyalar, mutfağın görünümüne ve hislerine katkıda bulunur. Bununla birlikte mutfağınızı yeniden dekore etmek istediğinizde bu uyum için tüm mutfağı değiştirip bir servet harcamanız da gerekmez.

Belki ahşapları boyamak veya bir kilim ile uyumu yakalamak ve yeni mutfağınızın ahengini tutturmak mümkün olabilir.

Ortalama bir mutfakta sahip olabileceğiniz mobilyaları düşünün. Mutfağın sanatsal tasarımı için masalar ve sandalyeler, raflar ve tezgâhlar önemlidir. Hangi renk ve malzemelerin seçileceğine karar vermenize yardımcı olmak için ‘dönem’ veya ‘modern’ mutfak gibi bir renk şeması veya tema seçmek iyi olabilir. Gerçekten profesyonel görünümlü bir tasarım için, her şeyi önceden planlayın. 

Mutfak dekorasyonunun önemli bir kısmı aydınlatmadır. İyi aydınlatma, bir mutfağın görünümünü vurgulayabilir. Örneğin, sıcak ve parlak renkli bir oda, sağlıklı bir miktar doğal ışıkla daha çekici hale getirilebilir ve ev sahibi, ince beyaz perdeler seçerek bunu sağlayabilir. Benzer şekilde, bir mutfağın atmosferik aydınlatması, misafirleri eğlendirmek için harika bir sosyal ortam yaratabilirken, doğru ışık tasarımları bir mutfağın ana temasını vurgulayabilir.

Mutfak Dekorasyon Malzemeleri

Mutfağınızı dekore etmeye başlamadan önce aksesuarları düşünmeye başlarsanız, malzeme seçiminizi yapabilme avantajına sahip olursunuz. Bu gerçekten bir mutfağın tasarımını profesyonel yapabilir. 

Malzemeleriniz arasında uyum ve tutarlılık olsun; Çelik, pirinç ve krom gibi metaller çok dekoratiftir ve çoğu mutfak mobilyasının bir parçası olabilir. Döşemeniz için bir ahşap seçiminiz olabilir ve mobilyalarınızın ve tezgâhlarınızın eşleştiğinden emin olmalısınız.

Ankara Mutfak Tasarımları konusunda ustalarımız size önceki uygulamalarımızdan örnekler göstereceklerdir. İlham vermesi için sitemizdeki örnek uygulama resimlerini de inceleyin. 

Lüks mutfak dekorasyonları için,  Ankara mutfak dekorasyonunun öncü ismi Retina Falez’in iç dekoratörlerinden yardım alın. Tasarımlarınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak materyaller, mobilyalar ve dekorasyon önerileri ve kaynakları sunabilir ve size bazı fikirler vermek için üzerinde çalıştığımız bir dizi geçmiş projeyi gösterebiliriz.

Unutmayın, mutfağınızın dekorasyonunu düşünmeye başlamak için en iyi zaman tüm sürecin planlama aşamasıdır. Bu, seçeneklerinizi en üst düzeye çıkararak, mutfağınızın olabildiğince çok kısmını sizin düşüncenize dahil etmenizi sağlar.

Yapabildiğiniz kadar ilham almak için etrafınıza bakın. Mutfağınızın tam olarak nasıl görünmesini istediğiniz hakkında daha iyi bir fikir edinmek için  burayı tıklayın

%d blogcu bunu beğendi: